Relaxácia

Autogénny tréning

uvoľnenie mysle

Čo je autogénny tréning?

Autogénny tréning môžeme preložiť ako sebautvárajúce systematické cvičenie. Je to systematický nácvik zameraný na rozvoj schopností navodiť si pomocou sústredenia pozornosti na určité formulky stav príjemného, hlbokého pokoja a uvoľnenia, ktorý má zotavujúci účinok na celý organizmus.

Autorom autogénneho tréningu- psychoterapeutickej a psychohygienickej metódy- je lekár Johannes H. Schultz. Schultzov autogénny tréning je založený na autosugescii, teda na fakte, že predstava, na ktorú sme dobre sústredení, má tendenciu realizovať sa. Ide o sústreďovanie sa na formulky a predstava týchto formuliek vedie k žiadúcim duševným a telesným účinkom.

Progresívna svalová relaxácia

uvoľnenie svalov

Čo je progresívna svalová relaxácia?

Metóda je založená na systematickom napínaní a následnom uvoľňovaní kostrového svalstva, pomocou ktorého možno odstrániť svalové napätie. Spolu s tým vznikajú príjemné telesné pocity, ktoré prispievajú i k psychickému uvoľneniu. Cvičením sa uvoľňuje telo aj myseľ, uvoľnenie svalov vedie k uvoľneniu psychiky. Základom metódy je vedome odstrániť pocit napätia vo svaloch a následne si uvedomiť rozdiel medzi stavom pred a po – tzn. predchádzajúcim napätím a jeho následnou elimináciou.

Autorom Jacobsonovej progresívnej svalovej relaxačnej techniky (PMR - Progressive muscle relaxation) je americký lekár Edmond Jacobson, ktorý vypracoval spôsob, ako sa naučiť vnímať vlastné zvýšené napätie a vedieť ho uvoľniť.

Masáže

uvoľnenie tela a mysle

Akým masážam sa venujem?

Moje špecializáciou je najmä relaxačná masáž, ktorá prostredníctvom jemných pohybov pôsobí na mäkké tkanivá tela. Tento typ masáže má upokojujúci účinok na nervový systém, znižuje stres, bolesť a podporuje ozdravné prostredie v tele.

Pri masážnej terapii sa individuálne prispôsobujem potrebám každého klienta. Moje úsilie je nielen o zmierňovaní konkrétnych problémov a bolestí, ale aj o poskytnutí príjemného a účinného zážitku. S dôkladnou pozornosťou počúvam potreby klienta a vytváram prostredie, ktoré podporuje úplné uvoľnenie a relaxáciu.

Nech už hľadáte relax po náročnom dni, zmierňovanie bolesti či regeneráciu po zranení, masáž vám pomôže dosiahnuť pocit celkovej pohody a rovnováhy medzi telom a mysľou.

Benefity relaxačnej masáže:

 • Zlepšenie krvného obehu
 • Zníženie svalového napätia
 • Zmiernenie bolesti svalov
 • Zmiernenie úzkosti a depresie
 • Zlepšenie spánku
 • Zlepšenie imunity

Benefity relaxačnej masáže:

 • Zlepšenie krvného obehu
 • Zníženie svalového napätia
 • Zmiernenie bolesti svalov
 • Zmiernenie úzkosti a depresie
 • Zlepšenie spánku
 • Zlepšenie imunity

Blackroll

uvoľnenie fascií

Čo je Blackroll?

BLACKROLL je optimálna preventívna a terapeutická pomôcka, ktorá dokáže metódou automobilizácie fascií zmierniť ich napätie a uvoľniť ich zrasty s okolitými svalmi.

BLACKROLL disponuje celým spektrom fasciálnych produktov s rôznym koeficientom tvrdosti. V ponuke sú valce mäkké, štandardné i tvrdé, s hladkým i žliabkovaným reliéfom. Cvičenie s pomôckou.

BLACKROLL dokáže vrátiť fasciám elasticitu a zlepšiť ich metabolickú výživu. Telo sa postupne zbaví pocitu nežiadúceho stuhnutia a veľmi rýchlo sa dostaví pocit pevného a pružného tela.

V športovom tréningu sa BLACKROLL používa preventívne ako optimálna pomôcka pred podaním vrcholného športového výkonu.

Ako to u mňa prebieha:

Spôsob použitia pomôcok Blackroll prezentujem klientovi po skončení tréningu SM systému alebo TRX, pretože ich považujem za skvelý doplnok ku cvičeniu. Je vhodné ich použiť pred cvičením, ako vhodnú príprava na tréning, svaly a fascie sú pružnejšie.

Uvoľnite telo i myseľ s efektívnymi relaxačnými technikami