SM systém

Čo je SM Systém (SPS)

Jedinečný cvičebný systém

SM Systém je systematická sada cvičení zameraných na pohybový aparát človeka, najmä na chrbticu. Kombinuje rehabilitáciu s prevenciou, regeneráciou a kondičným tréningom prostredníctvom jednotného metodického postupu.

Jeho autorom je bývalý športovec a renomovaný český lekár MUDr. Richard Smíšek. SM Systém vychádza z hlbokého anatomického poznania. Skratka "SM" znamená - stabilizáciu a mobilitu, skratka SPS vyjadruje Spiral stabilization. Cvičenia stabilizujú telo (najmä chrbticu) a zároveň podporujú pohyb - mobilitu.

SM Systém pozostáva z 11 základných cvikov,  ktoré sú ďalej rozšírené o rôzne modifikácie:


  • špeciálne cvičenia pre tehotné ženy,
  • sady pre tenisových hráčov,
  • rehabilitáciu pri skolióze a pri hernii disku a iné.

 

Existuje aj vynikajúce DVD pre všetkých, ktorí majú záujem o prevenciu alebo doplnenie existujúcich cvičení - obsahuje 120 cvikov pre zdravú chrbticu.

Pre koho je SM Systém určený?

SM Systém je vhodný pre každého jednotlivca - deti od 5 rokov, dospelých a starších ľudí, ktorí majú záujem o zdravý fyzický vývoj, prevenciu bolestí chrbta alebo majú problémy s chrbticou.

Cvičenia sú vhodné aj počas tehotenstva (po konzultácii s ošetrujúcim lekárom), aby sa minimalizovalo riziko komplikácií pri pôrode.

Taktiež sú cvičebné metódy SM Systému vhodné pre tých, ktorým štandardné fyzioterapie nepomohli a ich problémy pretrvávajú. SM Systém je obľúbený aj medzi vrcholovými športovcami počas kondičnej prípravy a rehabilitácie.

Účinná pomoc cvičení pre ľudí trpiacich:Čo je potrebné na cvičenie?

SM Systém má veľkú výhodu v tom, že ho možno praktizovať doma, vo fitnescentre alebo počas dovolenky. Ďalšou výhodou je cenová dostupnosť cvičebných pomôcok. Slovenský inštruktor a mentor Michal Tomulec poskytuje individuálne aj skupinové kurzy SM Systému.

Pre dokonalé ovládnutie cvičení potrebujete:

  • Inštrukcie pre cvičenie SM Systému - dostupné online, na DVD alebo v knižnej forme.
  • Základnú cvičebnú pomôcku - špeciálne elastické lano.
  • Doporučené pomôcky - balančná podložka PROFI, oporné tyče pre SM Systém.

Zregenerujte si chrbticu pomocou SM systému