Warning: Undefined variable $rDEvcl in /data/9/d/9d3325b5-b877-43bf-87b3-09634316efa0/tomulec.com/web/wp-includes/class-wp-recovery-mode-email-service.php on line 1

Warning: Undefined variable $wwRRBVx in /data/9/d/9d3325b5-b877-43bf-87b3-09634316efa0/tomulec.com/web/wp-includes/widgets/class-wp-widget-custom-html.php on line 1
Pohyb – Tomulec.com
a

Help your business grow by creating your next online presentation with Cevian, a business virtuoso.

Recent Posts

Quick business execution 00 875 665 874 88 cevian@select.com
Back to top
regenerácia chrbtice

SM systém

Čo je SM Systém:

SM Systém (SPS- spiralstabilization) predstavuje systematické cvičenia zamerané na pohybový aparát človeka; predovšetkým chrbticu. Spája rehabilitačnú liečbu s prevenciou, regeneráciou a kondičným tréningom v jednotnom metodickom postupe. Autorom je bývalý športovec a renomovaný český lekár MUDr. Richard Smíšek. SM Systém vychádza z dôkladného anatomického poznania. Pomenovanie SM Systém znamená – stabilizáciu a mobilitu. Cvičenia stabilizujú telo (chrbticu) a zároveň vytvárajú pohyb – mobilitu.

Prvý tréning:

Prvý tréning u mňa trvá vždy hodinu. Na začiatku si spolu sadneme a preberieme, čo vás ku mne privádza. Je pre mňa dôležité, aby som čo najlepšie porozumel vášmu problému a navrhol vám riešenia, ktoré budú čo možno najefektívnejšie. Na prvom tréningu sa zvyčajne 20 minút rozprávame a 40 minút cvičíme, ale je to individuálne.

Ostatné tréningy:

  • 30 minútové cvičenie
  • každý tréning obsahuje podrobné precvičenie 2- 4 cvikov z SM Systému
  • už po prvom tréningu môžete cvičiť doma a praktizovať čo ste sa naučili
  • počas tréningu máte možnosť bezplatnej konzultácie (otázky a odpovede)
  • odporúča sa absolvovať štandardne 6 tréningov pre zvládnutie základných cvikov SM systému
  • maximálne využitie času a dohľad nad správnosťou prevedenia cvikov

Taktiež je možné absolvovať špeciálne upravený tréning pre dvojice – napr. manželský pár, dve kamarátky alebo rodič s dieťaťom. Platia rovnaké výhody klasického individuálneho tréningu.

Ak pre vás nie je pohodlné dochádzať na pravidelné 30 minútové tréningy, je možné naučiť sa 11 základných cvikov naraz. Takýto tréning trvá 3 hodiny.

Program zdravý chrbát je spojenie kvalitnej relaxačnej masáže a následne individuálny tréning SM systému. Celé stretnutie trvá 60 minúť. Pri masáži sa svaly chrbta uvoľnia a pripravia sa na tréning, ktorú je po masáži efektívnejší.

posilnenie celého tela

TRX

Systém TRX, tiež známy ako Total Resistance Exercises, sa vzťahuje na špecializovanú formu závesného tréningu, ktorý využíva vybavenie vyvinuté bývalým americkým Navy SEAL Randym Hetrickom.
TRX je forma závesného tréningu, ktorý využíva cvičenia s vlastnou váhou na rozvoj sily, rovnováhy, flexibility a stability stredu tela súčasne. Vyžaduje si to použitie TRX Suspension Trainer, výkonnostného tréningového nástroja, ktorý využíva gravitáciu a telesnú hmotnosť užívateľa na vykonanie cvikov.
Veľkou výhodou TRX je možnosť prispôsobenia obtiažnosti cvikov pre všetky výkonnostné kategórie užívateľov.
Zvyčajne u mna tréning TRX trvá hodinu, prvých cca 15 minút sa rozcvičíme pomocou SM Systému a následne prejdeme na TRX.

Systém TRX, tiež známy ako Total Resistance Exercises, sa vzťahuje na špecializovanú formu závesného tréningu, ktorý využíva vybavenie vyvinuté bývalým americkým Navy SEAL Randym Hetrickom.
TRX je forma závesného tréningu, ktorý využíva cvičenia s vlastnou váhou na rozvoj sily, rovnováhy, flexibility a stability stredu tela súčasne. Vyžaduje si to použitie TRX Suspension Trainer, výkonnostného tréningového nástroja, ktorý využíva gravitáciu a telesnú hmotnosť užívateľa na vykonanie cvikov.
Veľkou výhodou TRX je možnosť prispôsobenia obtiažnosti cvikov pre všetky výkonnostné kategórie užívateľov.

Ako to u mňa prebieha:

Zvyčajne u mňa tréning TRX trvá hodinu, prvých cca 15 minút sa rozcvičíme pomocou SM Systému alebo strečingu a následne prejdeme na TRX. Na konci tréningu je vhodný strečing s relaxáciou.

uvoľnenie fascii

Blackroll

BLACKROLL je optimálna preventívna a terapeutická pomôcka, ktorá dokáže metódou automobilizácie fascií zmierniť napätie ich napätie a uvoľniť ich zrasty s okolitými svalmi. BLACKROLL disponuje celým spektrom fasciálnych produktov s rôznym koeficientom tvrdosti. V ponuke sú valce mäkké, štandardné i tvrdé, s hladkým i žliabkovaným reliéfom. Cvičenie s pomôckou BLACKROLL dokáže vrátiť fasciám elasticitu a zlepší ich metabolickú výživu. Telo sa postupne zbaví pocitu nežiadúceho stuhnutia a veľmi rýchlo sa dostaví pocit pevného a pružného tela. V športovom tréningu sa BLACKROLL používa prevetívne ako optimálna pomôcka pred podaním vrcholného športového výkonu.

BLACKROLL je optimálna preventívna a terapeutická pomôcka, ktorá dokáže metódou automobilizácie fascií zmierniť napätie ich napätie a uvoľniť ich zrasty s okolitými svalmi.

BLACKROLL disponuje celým spektrom fasciálnych produktov s rôznym koeficientom tvrdosti. V ponuke sú valce mäkké, štandardné i tvrdé, s hladkým i žliabkovaným reliéfom.

Cvičenie s pomôckou BLACKROLL dokáže vrátiť fasciám elasticitu a zlepší ich metabolickú výživu. Telo sa postupne zbaví pocitu nežiadúceho stuhnutia a veľmi rýchlo sa dostaví pocit pevného a pružného tela. V športovom tréningu sa BLACKROLL používa prevetívne ako optimálna pomôcka pred podaním vrcholného športového výkonu.

Ako to u mňa prebieha:

Spôsob použitia pomôcok Blackroll prezentujem klientovi po skončení tréningu SM systému alebo TRX, pretože ich považujem za skvelý doplnok ku cvičeniu. Je vhodné ich použiť pred cvičením, ako vhodnú príprava na tréning, svaly a fascie sú pružnejšie.

komplexný pohyb

Animal moves

Trénujte ako zviera, aby ste sa mohli pohybovať ako človek. Animal moves je prevratný cvičebný program, ktorý využíva funkčné a prvotné pohyby zvieracej ríše ako inšpiráciu pre zdravý pohyb. Cvičí sa prevažne na zemi, napodobovanie zvieracích pohybov zlepšuje mobilitu, stabilitu, silu i výkon. Tréning Animal moves sa sústreďuje na prácu s vlastným telom bez pomôcok. Jednotlivé cviky majú rôznu obťažnosť, a preto ich vieme spoločne prispôsobiť priamo vám a vášmu zdravotnému stavu, veku či kondícii. Všetky pohyby sú telu prirodzené a majú priaznivé účinky na telo i psychiku. Patrí sem napríklad plazenie, skoky, roznožky, poskoky a iné.